ROSEFIELD Mini Octagon Silver Watch Gold Stainless Steel bracelet MWSMS-M04








ROSEFIELD Mini Octagon Silver Watch Gold Stainless Steel bracelet MWSMS-M04
139.00€
Ex Tax:
112.10€
- Stock: In Stock
- Model: MWSMS-M04
The Octagon XS is the perfect watch for a smaller wrist. The 15*18,5mm octagonal watch has a classic, yet modern feel with stunning design details such as 3D-facet polished glass and an elegant mesh watch strap.
Case size 15 x 18.5 mm
Case thickness 6.8 mm
Case material & color
White dial
Dial type Octagon
Strap material & color 23K gold-plated Stainless steel
Gold Water resistance 3 ATM
| gender | |
| gender | for her |
| materials & colours | |
| case material | stainless steel |
| strap type | bracelet |
| glass | mineral crystal glass |
| dial color | white |
| strap color | silver |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 19mm |
| case depth | 6.8mm |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | fold-over deployment clasp |
| movement | quartz |
| guarantee | 2 years official manufacturers quarantee |
Tags:
cluse minuit gold-tone stainless steel strap cl30012
, cl30012
, cluse
, women
, watch
, 50eu-100eu
, casual









-300x300h.jpg)






-300x300h.jpg)