SWATCH COLOR SQUARE Back Silicone Strap SUON125






SWATCH COLOR SQUARE Back Silicone Strap SUON125
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
90.00€
Ex Tax:
72.58€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: SUON125
Color yourself beautiful with COLOR SQUARE (SUON125), a bright style to complement any wardrobe. A semi-transparent white with multi-colored print dial gives a rainbow of colors to the hour marks, and is housed in a semi-transparent matte blue plastic case. The vivid strap is composed of matte blue silicone with a matching loop and a semi-transparent matte blue plastic buckle.
* All Swatch watches are powered by swiss quartz movement, are shockproof and waterproof to 30m(suitable for swimming)
* All Swatch watches are powered by swiss quartz movement, are shockproof and waterproof to 30m(suitable for swimming)
| materials & colours | |
| case material | plastic |
| strap type | silicone |
| glass | mineral crystal glass |
| dial color | white |
| strap color | blue |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 41mm |
| case depth | 9,85mm |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | strap buckle |
| movement | swiss quartz |
| guarantee | 2 years |
| functions | |
| chronograph | no |
| alarm | no |
| Date | no |
| day | no |
| backlight | no |
Tags:
swatch color square back silicone strap suon125
, suon125
, swatch
, new gent
, originals
, watch
, 50eu-100eu
, women
, sport
, casual







