SWATCH EMBROIDERY Pink Synthetic Leather Strap SUOP108






SWATCH EMBROIDERY Pink Synthetic Leather Strap SUOP108
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
95.00€
Ex Tax:
76.61€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: SUOP108
The pink-hued EMBROIDERY (SUOP108) is a homey addition to any Swatch collection. A sun-brushed pink dial with gold-colored Swatch Sparkles boasts pink and gold-colored print, and is encased in matte pink plastic. The sweet style is finished off with a pink Alcantara bracelet and matching loop, joined with a matte pink plastic buckle.
| gender | |
| gender | for her |
| materials & colours | |
| case material | plastic |
| strap type | synthetic leather |
| glass | mineral crystal glass |
| dial color | pink |
| strap color | pink |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 41mm |
| case depth | 9,85mm |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | strap buckle |
| movement | swiss quartz |
| guarantee | 2 years official manufacturers quarantee |
| functions | |
| chronograph | no |
| alarm | no |
| Date | no |
| day | no |
| backlight | no |






