SWATCH SKINAMOUR fuchsia silicone strap SVOP100
-1000x1000h.jpg)

-80x80h.jpg)

SWATCH SKINAMOUR fuchsia silicone strap SVOP100
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
125.00€
Ex Tax:
100.81€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: SVOP100
Exhibiting a low-profile ultra-thin Swatch case construction, the pink themed movement elements are overlaid by a white printed index on the glass. Its 36.8mm double-injection case is split along a curving line composed of a light pink front and tickle me pink plastic back. The look comes together with a matte tickle me pink silicone strap, silicone loop and plastic buckle.
| gender | |
| gender | for her |
| materials & colours | |
| case material | plastic |
| strap type | silicone |
| glass | mineral crystal glass |
| dial color | skeleton |
| strap color | fuchsia |
| technical details | |
| case width aprox. | 36,8mm |
| case depth | 5.4mm |
| weight | 14gr |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | strap buckle |
| movement | swiss quartz |
| guarantee | 2 years |
| functions | |
| chronograph | no |
| alarm | no |
| Date | no |
| day | no |
| backlight | no |
Tags:
swatch skinamour fuchsia silicone strap svop100
, svop100
, swatch
, skin
, 50eu-100eu
, women
, casual
, classic






