SWATCH CLASSYLICIOUS Chronograph Grey Rubber strap YCS113C






SWATCH CLASSYLICIOUS Chronograph Grey Rubber strap YCS113C
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
160.00€
Ex Tax:
129.03€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: YCS113C
Get ready for a night on the town with CLASSYLICIOUS (YCS113C). Featuring a white dial with a black print index and three small subdials, this classy style is framed by an engraved, brushed stainless steel bezel and set in a stainless steel case. The look is completed with a structured matte olive green rubber strap with matte olive green rubber loops and a brushed stainless steel half buckle.. All Swatch watches are powered by swiss quartz movement, are shockproof and waterproof.2 year Official Manufacturers Guarantee.
| gender | |
| gender | men |
| materials & colours | |
| case material | stainless steel |
| strap type | rubber |
| glass | mineral crystal glass |
| dial color | white |
| strap color | grey |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 40mm |
| case depth | 12mm |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | strap buckle |
| movement | swiss quartz chronograph |
| guarantee | 2 years |
| functions | |
| chronograph | yes |
| alarm | no |
| Date | no |
| day | no |
| backlight | no |
Tags:
swatch classylicious chronograph grey rubber strap ycs113c
, ycs113c
, swatch
, irony
, watch
, men
, 100eu-150eu
, sport
, casual






