CASIO edifice EF-129D-1AVEF

CASIO edifice EF-129D-1AVEF
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
109.00€
Ex Tax:
87.90€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: EF-129D-1AVEF
| gender | |
| gender | men |
| materials & colours | |
| case material | stainless steel |
| strap type | bracelet |
| glass | mineral crystal glass |
| dial color | black |
| strap color | silver |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 45mm |
| case depth | 10,5mm |
| weight | 156gr |
| water resistancy | 100m |
| clasp type | fold-over deployment clasp |
| movement | japanese quartz |
| guarantee | 2 years |
| functions | |
| chronograph | no |
| alarm | no |
| Date | yes |
| day | yes |
| backlight | no |
Tags:
casio edifice ef-129d-1avef
, ef-129d-1avef
, casio
, collection
, edifice
, watch
, 50eu-100eu
, men
, sport
, casual



-300x300h.jpg)






-300x300h.jpg)



-300x300h.jpg)
