SWATCH BlueInJelly Watch White Silicone strap SO27E105








SWATCH BlueInJelly Watch White Silicone strap SO27E105
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
120.00€
Ex Tax:
96.77€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: SO27E105
We all are longing for joyful colours, energy, dynamism and lightness! Nothing better than Big Bold Jelly new generation as a manifesto of summer spirit and a sporty, healthy and happy attitude. It's time to capture the blue sky, the breeze, the smell of powerful waves! It's time to bring the unexpected with a hint of blue curaçao or anise, that bold splash of exotic that makes your drink - oops, your watch - unique! Bright and cool as a tingling blue ice lolly - isn’t' blue the colour of dreams?
| gender | |
| gender | men |
| materials & colours | |
| case material | plastic |
| strap type | silicone |
| glass | acrylic |
| dial color | transparent |
| strap color | white |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 47mm |
| case depth | 11,5mm |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | strap buckle |
| movement | swiss quartz |
| guarantee | 2 years official manufacturers quarantee |
| functions | |
| chronograph | no |
| alarm | no |
| Date | no |
| day | no |
| backlight | no |






