SWATCH ROSES4U Ladies watch Multicolor Textile/Leather strap GZ291






SWATCH ROSES4U Ladies watch Multicolor Textile/Leather strap GZ291
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
90.00€
Ex Tax:
72.58€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: GZ291
The pitch perfect ROSES4U (GZ291) watch to say thank you to the ladies who make us who we are. The watch strap says it with flowers and pretty gingham, as does the rose-filled case, with rings of flowers instead of numbers and easy to read hands. Our silicone strap has a new denim-style loop and white buckle.
| gender | |
| gender | for her |
| materials & colours | |
| case material | plastic |
| strap type | silicone |
| glass | acrylic |
| dial color | multicolor |
| strap color | multicolor |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 34mm |
| case depth | 8.75mm |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | strap buckle |
| movement | swiss quartz |
| guarantee | 2 years official manufacturers quarantee |
| functions | |
| chronograph | no |
| alarm | no |
| Date | no |
| day | no |
| backlight | no |












