SWATCH BLUE SIRUP Unisex watch Blue Silicone Strap SUON142






SWATCH BLUE SIRUP Unisex watch Blue Silicone Strap SUON142
FREE SHIPPING
This product qualifies for free shipping
Official Retailers
95.00€
Ex Tax:
76.61€
- Stock: 1 - 3 Days
- Model: SUON142
What is the colour of your life? The colour BLUE – enchanted and fascinated by the power of skies and oceans? Go for the blue: infinity and freedom captured in one. The colour of joy of life and timeless style. Be kind, be honest, be blue. The translucent colourful dial unveils the tingling texture of the iconic Swatch movement, the frosted silicon bracelet makes you feel cool and refreshed – and your wrist goes crazy!
| gender | |
| gender | for her |
| materials & colours | |
| case material | plastic |
| strap type | silicone |
| glass | acrylic |
| dial color | blue |
| strap color | blue |
| technical details | |
| analog / digital | analog |
| case width aprox. | 34mm |
| case depth | 8.75mm |
| water resistancy | 30m |
| clasp type | strap buckle |
| movement | swiss quartz |
| guarantee | 2 years official manufacturers quarantee |
| functions | |
| chronograph | no |
| alarm | no |
| Date | no |
| day | no |
| backlight | no |








